ویترین ما

چرا شرکت های کوچک باید به فکر ساخت اپلیکیشن باشند؟

اپلیکیشن موبایل

چرا شرکت های کوچک باید به فکر ساخت اپلیکیشن باشند؟

امروزه شیوه های بازاریابی و اطلاع رسانی در حال تحول و پیشرفت است. بازاریابی دیجیتال به تدریج جایگزین روش های سنتی میشود و کسب و کارها را وادار به استفاده از شیوه های نوین میکند. در بازاریابی دیجیتال، روش های متنوعی برای تبلیغ وب سایت و اپلیکیشن، و رساندن پیام به مخاطبان وجود دارد. برخی از این روش ها رایگان اند و برخی دیگر، مانند تبلیغات کلیکی و یا سرویس های افزایش مخاطب در شبکه های اجتماعی، مستلزم پرداخت هزینه اند. با این حال، شاید بتوان ادعا کرد که هیچ روشی مانند ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS، شما را به مشتریانتان نزدیک تر نمیکند.

امروزه ساخت نرم افزار اندروید و iOS نیاز همه کسب و کارهاست، صرف نظر از اندازه و دامنه فعالیت آنها ، مالکان شرکت ها و کسب و کارهای کوچک اغلب تصور میکنند که چون شرکت شان هنوز به اندازه کافی رشد نکرده پس باید اولویت را به انجام کارهای واجب تری بدهند، و بنابراین فعلا به اپلیکیشن موبایل نیاز ندارند. اما آنها با کمک اپلیکیشن موبایل میتوانند به رشد و توسعه شرکتشان شتاب بیشتری دهند.

به همین دلیل، ما در اینجا به این موضوع خواهیم پرداخت که چرا شرکت ها و کسب و کارهای کوچک باید ساخت نرم افزار اندروید و iOS، و تبلیغ کسب و کارشان بوسیله آنها را، بطور جدی مد نظر قرار دهند.

ساخت اپلیکیشن اندروید و IOS راه سریعتری برای ارتباط با مشتریان

برای کسب موفقیت نیاز به داشتن وب سایت است. اما نمیتوان این واقعیت را نادیده گرفت که با افزایش تعداد دارندگان تلفن های همراه هوشمند، افراد بیشتری ترجیح میدهند محصول یا خدمات شما را بی واسطه بر روی صفحه موبایل خود ببینند. بنابراین، با طراحی یک اپلیکیشن موبایل کارآمد و کاربرپسند که اطلاعات مورد نظر کاربر را بی کم و کاست در اختیار او قرار دهد میتوان این خواسته کاربران را برآورده کرد. البته تاکید ما همزمان بر روی ساخت نرم افزار اندروید و iOS، و بهره مندی از مزایای فراوان این دو سیستم پرطرفدار است.

 روشی برای کسب درآمد

افراد ممکن است بگویند «هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل زیاد است و در حال حاضر بودجه کافی برای ساخت نرم افزار اندروید و iOS را در اختیار نداریم». در پاسخ باید گفت که اولا، روش های مختلفی برای ساخت نرم افزارهای موبایل وجود دارد، مانند «اپلیکیشن ساز»، که کیفیت بسیار بالایی دارد و در عین حال مقرون به صرفه است. دوم آنکه، هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل در مقایسه با بسیاری از فعالیتهای بازاریابی کمتر است. ضمن آنکه هزینه ساخت نرم افزار موبایل را میتوان از طریق روشهای مختلف جبران کرد و با یک تصمیم گیری هوشمندانه و سرمایه گذاری صحیح، از شیوه های درآمدزایی اپلیکیشن موبایل بهره برد. تبلیغات داخل اپلیکیشن یکی از این شیوه هاست.

نمایش محصولات، خدمات، و پیشنهادات جدید

همه شرکت ها به دنبال بهره مندی از روش های موثر و کم هزینه برای اطلاع رسانی درباره محصولات، خدمات و پیشنهادات جدید خود هستند. چگونه ممکن است کسی نخواهد از چنین امکاناتی استفاده کند؟ مشتری شما به محض اینکه نرم افزارتان را بر روی موبایل اندروید یا iOS خود باز کند محصولات و خدمات جدیدتان را میبیند. همزمان، از این طریق در جریان تخفیفات یا فروش های فوق العاده قرار خواهد گرفت. در واقع، بوسیله نرم افزار موبایل میتوان مشتری را از همه اخبار و رویدادها مطلع نگه داشت و با او تعامل کرد. بدین ترتیب، مشتری تشویق میشود که از اپلیکیشن شما بیشتر استفاده کند و آن را به دیگران نیز پیشنهاد دهد.

اگر برنامه ریزی درستی داشته باشید و نرم افزار موبایل خود را برای تعطیلات و مناسبت های گوناگون آماده کنید، شانس بیشتری برای جذب مشتریان جدید و افزایش فروش خواهید داشت. هدف نهایی هر کسب و کاری « افزایش فروش» است، و ما مطمئن هستیم که با اتخاذ تصمیم و روش های هوشمند به این هدف مهم دست خواهید یافت.

جذب مشتریان بیشتر و ترغیب آنها به دنبال کردن شبکه های اجتماعی

از طریق وب سایت میتوان اطلاعات زیادی درباره محصولات و خدمات به مشتریان ارائه کرد. با اینحال، تجربه نشان داده است که وب سایت در ترغیب مخاطبان به دنبال کردن صفحات شما در شبکه های اجتماعی چندان موفق نیست. اکثر افراد وب سایت را با لب تاپ یا کامپیوتر و شبکه های اجتماعی را  با موبایل باز میکنند. بنابراین وقتی با لب تاپ یا کامپیوتر وارد وب سایت شما میشوند، انگیزه ای برای کلیک روی آیکون شبکه اجتماعی شما ندارند زیرا شبکه اجتماعی بیشتر یک رسانه موبایلی است. اما با داشتن نرم افزار موبایل، کاربران آیکون صفحات شما در شبکه اجتماعی را در داخل موبایل خود میبینند و انگیزه بیشتری برای کلیک و دنبال کردن صفحه شما در تلگرام، اینستاگرام، و فیسبوک خواهند داشت. همچنین، با ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS، امکان ارتباط و تعامل موثرتری با جوانان خواهید داشت.

 تاثیر و کارایی بیشتر در مقایسه با وب سایتهای واکنش گرا

داشتن وب سایت واکنش گرا فکر خوبی است، اما شاید بهترین گزینه برای سرمایه گذاری نباشد. هزینه وب سایت واکنش گرا در مقایسه با اپلیکیشن موبایل بیشتر و امکانات آن محدودتر است. به عبارت دیگر، جذب و تعامل با کاربران موبایل از طریق اپلیکیشن تلفن همراه موثرتر و مقرون به صرفه تر از وب سایت واکنش گرا است.

حالا که صحبت به سرمایه گذاری رسید، باید توجه داشته باشیم که «زمان» هم سرمایه است. بنابراین، مدت زمانی که برای پیاده سازی وب سایت واکنش گرا و تبلیغ آن صرف میکنید را نیز باید به حساب آورید. تبلیغ و بازاریابی وب سایت نیز کار دشوار و پرهزینه ای است، در حالی که برای بازاریابی نرم افزار موبایل روش های کارآمدی وجود دارد.

خیلی تفاوت نمیکند که اپلیکیشن شما به سادگی یک بلاگ، یا به پیچیدگی یک فروشگاه یا آموزشگاه آنلاین باشد. مهم این است که بهترین روش را انتخاب کنید و به انجام آن متعهد شوید.

محبوبیت اپلیکیشن موبایل روز به روز در حال افزایش است و تصور نمیشود این محبوبیت در آینده ای نزدیک کاهش یابد. بنابراین، سرمایه گذاری بر روی نرم افزارهای موبایل نه تنها مطمئن و پربازده است، بلکه هوشمندانه نیز خواهد بود. پس بهتر است هرچه سریع تر با نحوه ساخت نرم افزار اندروید و iOS آشنا شوید و از مزایای فراوان آن بهره مند گردید.

برون‌سپاری پروژه اپلیکیشن: به این 6 توصیه عمل کنید

این روزها شرکت‌ها و کسب‌و‌کارها به دلایل مختلفی به طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل نیاز پیدا می‌کنند. حتی شرکت‌های کوچک نیز اپلیکیشن موبایل خود را دارند تا بتوانند با مشتریان‌شان راحت‌تر تعامل کرده و فروش‌شان را افزایش دهند. با توجه به اینکه امروزه بسیاری از کاربران از طریق موبایل به اینترنت وصل می‌شوند، داشتن اپلیکیشن موبایل باعث می‌شود که کاربران بهتر و راحت‌تر بتوانند از خدمات شرکت‌ها استفاده نموده و محصولات مورد نظرشان را خریداری کنند.

شرکت‌های بزرگ به دلیل اینکه در مقایسه با شرکت‌های کوچک و متوسط از منابع و سرمایه‌های بیشتری برخوردارند، می‌توانند اقدام به استخدام نیروی فنی متخصص کنند و تیم برنامه‌نویسی خود را تشکیل دهند تا اپلیکیشن مورد نیازشان را توسعه دهند.

اما شرکت‌های کوچک و متوسط بهتر است پروژه طراحی اپلیکیشن‌شان را برون‌سپاری کنند. بدین ترتیب، نیازی به استخدام برنام‌نویس نخواهند داشت. آنها می‌توانند با یک شرکت نرم‌افزاری همکاری کنند تا اپلیکیشن‌شان را برای‌شان طراحی کند. این شرکت نرم‌افزاری می‌تواند عهده‌دار مسئولیت طراحی، توسعه، پیاده‌سازی، به‌روزرسانی و پشتیبانی از اپلیکیشن موبایل شود.

برون‌سپاری روش مقرون به‌صرفه‌تری است، و برای شرکت‌هایی که از منابع مالی قوی برخوردار نیستند راهکار مناسبی است. اما یافتن یک شرکت صلاحیت‌دار برای برون‌سپاری پروژه توسعه اپلیکیشن ،کار ساده‌ای نیست و می‌تواند چالش‌بر‌انگیز باشد. بنابراین، برای برون‌سپاری پروژه‌تان به این 6 توصیه که در ادامه توضیح می‌دهیم عمل کنید.

چرا استفاده از اپلیکیشن ساز اندروید و iOSمقرون به صرفه تر است؟

اگر شما مالک یا مدیر یک شرکت یا کسب و کار کوچک هستید ممکن است تا به حال به فکر ساخت اپلیکیشن موبایل افتاده باشید، و احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که هزینه این کار چقدر است. خب، این سوال خیلی کلی است و باید دقیق تر پرسیده شود. این سوال مانند این است که بپرسیم هزینه خرید خانه چقدر است؟ خب، این کاملا بستگی به متراژ خانه، محله، تعداد اتاق، سال ساخت، امکانات، و موارد دیگر دارد. اپلیکیشن موبایل نیز همین گونه است. ممکن است شما به یک نرم افزار موبایل ساده ای نیاز داشته باشید که بجز تعدادی فرم برای دریافت اطلاعات مشتریان امکانات دیگری نداشته باشد. یا آنکه به اپلیکیشنی نیاز داشته باشید که دارای امکانات متنوع و پیچیده ای باشد، اطلاعات فراوانی از کاربر بگیرد، و خدمات گوناگونی ارائه دهد.

نحوه ساخت اپلیکیشن نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. آیا اپلیکیشن را خودتان میسازید؟ یا نیروی انسانی متخصص برای این کار استفاده میکنید؟ و یا اینکه از روش های دیگری مانند «برون سپاری» و یا «اپلیکیشن ساز اندروید و iOS» استفاده میکنید؟ در نتیجه، با توجه به متغیرهای مختلفی که از لحاظ امکانات و نحوه ساخت گفته شد، قیمت اپلیکیشن ها با یکدیگر بسیار متفاوت خواهد بود.

هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل

هزینه ساخت نرم افزار موبایل برای شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط معمولا در حدود 1 تا 30 میلیون تومان است، که این به ویژگی ها و امکانات آن بستگی دارد. البته ممکن است شرکت یا فردی را پیدا کنید که این کار را با مبلغ کمتری انجام دهد. البته با پیشرفت فناوری، هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل نیز کاهش میابد. با این وجود، هزینه ساخت اپلیکیشن از طریق استخدام نیروی انسانی متخخص و یا برون سپاری همچنان بیش از چند میلیون تومان است، و پرداخت این مبلغ برای برخی از شرکت های کوچک دشوار است. هزینه ساخت اپلیکیشن موبایل بوسیله «اپلیکیشن ساز اندروید و iOS» از سایر روش ها مقرون به صرفه تر است.

برون سپاری و هزینه های هر مرحله

بسیاری از شرکت ها برای ساخت نرم افزار در همان ابتدای کار به فکر استخدام نیروی انسانی متخصص می افتند. گرچه خوب است که یک نفر به صورت تمام وقت در شرکت شما حضور داشته باشد و بطور اختصاصی بر روی پروژه اپلیکیشن تان کار کند، ولی در نهایت با توجه به زمان و حجم کار، هزینه و مشکلات این روش بیشتر از روش «برون سپاری» است. از این رو، بسیاری از شرکت ها ترجیح میدهند یک شرکت توسعه دهنده اپلیکیشن موبایل که خوش سابقه و کارآمد است را پیدا کنند و پروژه خود را به او بسپارند. استفاده از اپلیکیشن ساز در مقایسه با استخدام نیروی انسانی متخصص مزایای فراوانی دارد. به عنوان مثال، لازم نیست ماهانه بیش از 2 میلیون تومان حقوق و دستمزد پرداخت کنید .البته ممکن است این حالت در مقایسه با روش استخدام نیروی انسانی، کنترل آنها بر روی پروژه را کمی کاهش دهد. اما مسلما پروژه ای که در نهایت تحویل میگیرند از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

حال، ممکن است این سوال پیش آید که چگونه شرکت ها هزینه کمتری بابت توسعه اپلیکیشن دریافت میکنند؟ و چرا استفاده از اپلیکیشن ساز اندروید و iOS مقرون به صرفه تر است؟ دلیل آن این است که در اپلیکیشن ساز، همه چیز با استفاده از زیرساخت هایی که قبلا بوجود آمده ساخته میشود. مجموعه ای از قالب های گرافیکی غیراختصاصی از پیش ساخته شده موجود است و میتوان از آن برای ساخت اپلیکیشن استفاده کرد. همچنین، یک بستر و پلتفرم استاندارد برای ساخت اپلیکیشن وجود دارد که در اختیار مشتری قرار میگیرد. هزینه نگهداری و پشتیبانی این پلتفرم از طریق حق اشتراکی که مشتریان میپردازند تامین میشود. بدین ترتیب، شما میتوانید از اپلیکشن ساز برای شخصی سازی اپ و ایجاد تنظیمات مورد نظرتان استفاده کنید.

اکنون که از هزینه، امکانات، مزایا و معایب روش های گوناگون ساخت اپلیکیشن مطلع شدید میتوانید بهتر تصمیم بگیرید. درست است که برخی از شرکت ها هزینه های میلیونی بابت ساخت اپلیکیشن میپردازند، اما آنها یا حجم کار و دامنه فعالیت گسترده ای دارند، یا اینکه اپلیکیشن موبایل نقش محوری در کسب و کارشان دارد. همچنین، توجه داشته باشید که داشتن یک اپلیکیشن خوب با امکانات فراوان به تنهایی عامل موفقیت محسوب نمیشود. در کنار آن حتما به تبلیغ و بازاریابی که بهینه سازی اپ استور است نیاز خواهید داشت.

بنابراین با توجه به هزینه هر یک از این مراحل، ممکن است قیمت پیشنهادی ساخت اپلیکیشن بیشتر از برآورد اولیه تان باشد. در آن صورت، شاید نتیجه بگیرید که فعلا به اپلیکیشن نیاز ندارید! اما صرف نظر کردن از اپلیکیشن موبایل و امکانات فراوان آن کار راحتی نیست. امکاناتی نظیر «نوتیفیکیشن» جهت تعامل موثر با مخاطبان، و یا «موقعیت یاب» برای یافتن مشتریانی که در نزدیکی شما حضور دارند کمک شایانی به رشد و توسعه کسب و کارتان میکند. علاوه بر اینها، مشتریان با استفاده از اپلیکیشن میتوانند راحت تر با شما تماس بگیرند، و کالا و خدمات شما را به نحو موثرتری دریافت کنند.

سفارش ساخت اپلیکیشن مورد نظر خود را به گروه حرفه ای با ما بسپارید تا با مناسبترین هزینه بیشترین بازده را داشته باشید.

درباره نویسنده

زهره شمس

نظر بدهید