کارگاه آهنگسازی حرفه ای با تدریس مهیار علیزاده

موسسه فرهنگی هنری باما به منظور آموزش علاقه مندان به حوزه ی آهنگسازی کارگاه آموزشی آهنگسازی با تدریس آهنگساز و مدرس حرفه ای موسیقی ، مهیار علیزاده در شهر رشت نموده است .

مهیار علیزاده فارغ التحصیل موسیقی تا مقطع کارشناسی ارشد، از کشور ارمنستان و اتریش هستش و آهنگساز خوانندگان مشهوری مانند : علیرضاقربانی ، همایون شجریان ، سالار عقیلی و‌مهران مدیری رو در کارنامه ی خودش داره . ازآثار مشهور او‌می توان به آلبوم حریق خزان و آهنگ ارغوان به خوانندگی علیرصا قربانی ، اشاره کرد.

زمان کارگاه : 6 و 7 آذر ماه ، دو روز –  هر روز 5 ساعت
مکان برگزاری : رشت

مخاطبین : نوازندگان ساز  و تنظیم کنندگان و ملودی سازان و همه ی کسانی که استعداد آهنگسازی دارند .

مبلغ شهریه کارگاه : 150000 تومان

به کلیه شرکت کنندگان ، مدرک شرکت در دوره موسسه فرهنگی هنری باما مورد تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه خواهد شد.

سرفصل مباحث :
– آهنگسازی بر مبنای شعر
– انتخاب شعر
– انتخاب صدا
– طراحی ملودی

هم اکنون ثبت نام کنید : 

 

درباره ی مهیار علیزاده :

متولد 1360 در تهران می باشد .
اولین مقصد او کنسرواتوار کومیتاس در کشور ارمنستان است. جایی که وی برای اولین بار با فضاهای جدید و نو موسیقی و آهنگسازی آشنا می‌شود. بهره بردن هرچند کوتاه از محضر بزرگترین استادان موسیقی این کشور، دید وی به موسیقی را کاملاً تغییر می‌دهد.
پس از دو سال تحصیل در کنسرواتور در رشته آهنگسازی، امکان سفر و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه وین – اتریش فراهم می‌شود. او تصمیم می‌گیرد تا به پایتخت موسیقی کلاسیک جهان پا بگذارد تا به اهداف خود نزدیک‌تر شود.

سال ۸۸ است و وی تصمیم می‌گیرد تا قبل از سفر به اتریش، آلبومی که ساخت آن در ارمنستان کلید خورده بود را به طور کامل ضبط و منتشر کند. پس از مشورت با علیرضا قربانی که همواره از وی به عنوان یکی از تواناترین و با اخلاق‌ترین خوانندگان حال حاضر کشور یاد می‌کند، توافق می‌کنند که انجام این پروژه را با همکاری یکدیگر آغاز کنند. این اثر حریق خزان، نام می‌گیرد و پس از انتشار توسط شرکت فرهنگی – هنری آوای باربد، به پرفروش‌ترین آلبوم موسیقی ایرانی در سال ۱۳۹۱ بدل می‌گردد، و در محافل هنری از آن به عنوان برترین آلبوم موسیقی سال سخن می‌گویند.

قطعه ی زیبای ارغوان رو با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده بشنوید :

آثار :
آهنگسازی و تألیف آلبوم حریق خزان با صدای علیرضا قربانی (۱۳۹۱–۱۳۸۹)
تأسیس گروه موسیقی معاصر ایرانی.
آهنگسازی موسیقی متن فیلم سینمایی فرشته‌ها با هم می‌آیند به کارگردانی حامد محمدی، ۳۲مین جشنواره فیلم فجر
آهنگسازی موسیقی متن سریال پرده نشین و تیتراژ آن با صدای علیرضا قربانی و کارگردانی بهروز شعیبی (۱۳۹۳)
آهنگسازی و تألیف آلبوم، با صدای علیرضا قربانی و همایون شجریان
آهنگسازی و تألیف آلبوم در شعله با تو رقصان، با دکلمه صابر ابر و پانته‌آ پناهی‌ها (۱۳۹۴)
آهنگسازی و تألیف آلبوم دخت پری‌وار با صدای علیرضا قربانی (۱۳۹۴–۱۳۹۲)
آهنگسازی موسیقی متن انیمیشن درخت پرتقالی به کارگردانی امیرهوشنگ معین(۱۳۹۵)
آهنگسازی و تألیف آلبوم، به همراه فردین خلعتبری، با صدای محمد معتمدی (۱۳۹۵)
آهنگسازی و تألیف آلبوم، با صدای مهران مدیری (۱۳۹۶)
آهنگسازی آلبوم ارکسترال با دو خواننده
مهیار علیزاده پس از ارائهٔ آلبوم موفق حریق خزان آلبوم دیگری، منتشر کرد. این آلبوم کار مشترکی بین دو خواننده و جوان و آتیه دار ایرانی، علیرضا قربانی و همایون شجریان است. این نخستین بار پس از انقلاب است که یکی اثر با دو خواننده آن هم در چنین سطحی ارائه می‌شود.

کنسرت ها :
کنسرت وین – اتریش، اجرای آثار مهیار علیزاده توسط آنسامبل موسیقی هنری ایرانی و به رهبری ایمان خمر و با صدای آندرا پورتیس – آنائیس فینز و علیرضا عراقی‌مقدم (۱۰ نوامبر ۲۰۱۳ میلادی)
کنسرت در وین – اتریش، اجرای آلبوم موسیقی حریق خزان توسط ارکستر تهران – وین با صدای علیرضا قربانی، همخوانی میلنا آرسوفکا و آنائیس فینز و به رهبری ایمان خمر (اول فوریه ۲۰۱۳ میلادی)
اجرای آثار مدرن مهیار علیزاده در وین – اتریش (۶ ژوئیه ۲۰۱۳)
کنسرت تهران، اجرای آلبوم حریق خزان و قطعات جدید با صدای علیرضا قربانی، آهنگسازی مهیار علیزاده و به رهبری سهراب کاشف در تالار وحدت (مهرماه ۱۳۹۲)
کنسرت وین – اتریش، اجرای آلبوم حریق خزان و قطعات جدید با صدای علیرضا قربانی، آهنگسازی مهیار علیزاده در سالن Odeon Theater، برای دومین بار، حریق خزان در وین اجرا شد. (۲۳ نوامبر ۲۰۱۳)
کنسرت لوزان – سوییس، اجرای آلبوم حریق خزان و قطعات جدید با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده، (۲۶ نوامبر ۲۰۱۳)
کنسرت استکهلم – سوئد، اجرای آلبوم حریق خزان و قطعات جدید با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده، (۳۰ نوامبر ۲۰۱۳)
کنسرت هلند، اجرای آلبوم حریق خزان و قطعات جدید با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده، (۱۶ نوامبر ۲۰۱۳)
کنسرت دوسلدورف، اجرای قطعاتی از آلبوم حریق خزان با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده، به همراهی ارکستر فیلارمونیک جوانان دوسلدورف و به رهبری ارنست فون مارشال در سالن تن هاله (۲۸ سپتامبر ۲۰۱۴)
کنسرت در شعله با تو رقصان با خوانش صابر ابر و پانته‌آ پناهی‌ها و آهنگسازی مهیار علیزاده در تالار وحدت (۲ مرداد ۱۳۹۴)
کنسرت دخت پری‌وار با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده در قالب ۱۰ اجرا در تالار وحدت (۱۹ الی ۲۳ خرداد، ۲۸ خرداد، ۱۸ الی ۲۰ تیر ۱۳۹۵)
کنسرت با صدای علیرضا قربانی و آهنگسازی مهیار علیزاده در مرکز همایش‌های برج میلاد (۸ بهمن ۱۳۹۵)
کنسرت با صدای علیرضا قربانی و اجرای آثاری از مهیار علیزاده و فردین خلعتبری در تالار وحدت (۲۱، ۲۲، ۲۳، ۲۸ و ۲۹ اسفند ۱۳۹۵)